Seriál - Programové vybavenie

Ako "inštalovať" MapSource

Firma Garmin už tradične ku svojim GPS zariadeniam dodáva svoj free-software MapSource, ktorý slúží na prácu s mapami (upload, download), trackmi, POIs, cestami či užívateľskými waypointmi. Problém nastáva, ak si užívateľ z nejakého dôvodu potrebuje túto aplikáciu nainštalovať, no nemá zakúpené GPS zariadenie firmy Garmin, prípadne stratil, či poškodil pôvodné inštalačné CD (DVD). Našťastie však existuje spôsob, akotento problém vyriešiť.

GSAK - importujeme údaje z mailu

Kniha a importGSAK - šikovný švajčiarský vreckový nožík pri príprave na hľadanie pokladov nám uľahčí aj prácu pri spracovaní súborov Pocket Query generovaných z groundspeaku na základe našich požiadaviek.

Ako na to?
Po naštartovaní gsak-u vyberieme z menu FILE položku Get data via e-mail:

KML creator v1.0

GeoClubNa adrese http://software.geocaching-sk.info/thailon/KMLcreator/ som uverejnil prvú verziu desktopového toolu KMLcreator, ktorým je možné vytvárať KML súbory. Je to jednoduchý program, pomocou ktorého je momentálne možné pridávať (len) body (s HTML popisom alebo bez HTML popisu), definovať si štýl pre dané body, určiť kódovanie súboru a uložiť vytvorený KML súbor na disk.

Geocaching online tools

Geo-toolsDo našej software sekcie som pridal online nástroje, ktoré by sa našej komunite mohli zísť. Nevravím, že sú jediné existujúce :) Na adrese http://software.geocaching-sk.info/thailon/ sú k dispozícii tri online nástroje : HINT encryptor/decryptor (zakódovanie/odkódovanie hintov), Display WGS84 coordinates (on Google Maps) (zobrazenie zadanej WGS84 súradnice na Google Mape) a Convert WGS84 coordinates (konverzia WGS84 súradníc).