Prečo Galéria cacherov - konkurencia?

GeoBookNedá mi nezareagovať na výhrady od niektorých kešerov, ktoré sa objavili na nás/KlaMa,Košarník/ v diskusii na domácej stránke geokešingu.
Dostal som priestor na prezentáciu, ktorá však bola omnoho velkorysejšia ako som potreboval, mne stačilo cca 5Mbytov priestoru, ale Košárnik mi ponúkol doménu tretej úrovne...Po domácej diskusii sme situáciu prehodnotili a navrhol som Košárnikovi zriadenie galérie ale naschvál nepíšem fotografií, lebo som za tým myslel aj čosi viac, nielen fotografie. Aj programy sú istým spôsobom duševný výtvor a preto som si vedel predstaviť,že na mnou vyprovokovanej a založenej galérii by vedľa sekcie fotografii,mohla byť aj sekcia software. Uznávam,že galéria založená na "coppermine" nie je veľmi vhodná na archív iných súborov ako sú obrázky, hoci to umožňuje. Povedal som si ale,že pre začiatok prečo nie? Nebudem predsa "vymýšlať teplú vodu", pretože s touto galerkou mám dobrú osobnú skúsenosť a tak som to navrhol Košárnikovi a on len skonštatoval "dobrý nápad" a hneď to aj na tento web nainštaloval.

V tomto príspevku,by som chcel trošku obšírnejšie rozviesť svoju predstavu o tom, ako by galéria fotografii okolo geokešingu mohla vypadať. Našťastie je doba dialup technológie tatam,teraz je tu adsl a iné modernejšie technológie, ktoré nám zrýchlili prístup k internetu rádovo vyššie.Previazanosť www.geocaching.sk a .com je zrejmá a vždy bude musieť akceptovať obmedzenia, ktoré sú na rodičovskom webe. Myslím,že fotografia zmenšená na veľkosť 640x480 resp na 125Kbyte nemôže dosť dobre vystihnúť realitu,je to jednoducho strašne málo...
Asi všetci, čo sa pohybujeme okolo tejto hry máme radi prírodu a vieme vidieť jej častokrát aj skrytú krásu,viacerí to vedia perfektne zachytiť aj objektívom aparátu, tak prečo to neponúknuť aj ostatným pre radosť. Áno viem na webe je spústa fotografických galérii, ale tieto bývajú na môj vkus až príliž často navštevované a je tam obyčajne všehochuť fotografickej tvorby.
Toľko na úvod, teraz už ku konkrétnej predstave organizácie galérie na tomto webe.
Po zaregistrovaní sa na galérii automaticky vytvorí užívateľská galéria s menom usera. Preto by malo byť samozrejmé,že sa budete registrovať s rovnakým nickom aký máte na geokešingu.Bez prihlásenia galerka umožňuje síce fotografie pozerať ale pridávať svoje foto resp. komentovať iné, možné nie je. A samozrejme bez zaregistrovania sa prihlásiť nie je možné.
Na galérii boli vytvorené pre začiatok verejné albumy, do ktorých môže pripieť každý prihlásený užívateľ. Jeden z týchto albumov sa volá "Kešky". Sem by som chcel,aby ste umiestňovali svoje fotografie iných navštívených kešiek /nie Vašich/s názvom fotografie, ktorý by vystihoval navštívenú kešku.
Vaše kešky by ste mohli viac "fotograficky popísať" vo Vašich albumoch,ktoré by ste za týmto účelom vytvorili.
Ku všetkým fotografiám je možné sa v galérii vyjadriť písomne ale aj "zhodnotením" ťuknutím na body 1až5 ako sa Vám tá konkrétna foto páči aleno ani nie. Toto je samozrejme anonymné a dobrovoľné.

Musím sa priznať, že tíško závidím takým rodičom s ktorými do prírody deti chodia, geokešing je isto tá správna hra pre celú rodinu, nám /KlaMa/ sa to snáď splní, keď vnúča trošku podrastie. Fotografia vie pripomenúť všetky chvíle a dnes vďaka internetu sme si vlastne všetci bližšie.
Som presvedčený, že galéria na geokešingu má svoje miesto a dúfam,že si tam zvyknete chodiť a večer po návrate z lovu pridáte svoju fotografiu resp. komentár.

Ešte stále má niekto pocit,že ide o konkurenciu ?

KlaMA