My Finds pre PM priebežne

PQ MyFinds - miniaktualizaciaSúbor "MyFinds" si môžu PM vygenerovať s týmito obmedzeniami:

* The Pocket Query can only run once every 7 days.

To sa dá obísť vytvorením Pocket Query, ktoré budeme spúšťať priebežne, napr. takto:

Moje Xtoro toho, načo nesmiem zabúdať pri geocachingu.

Stáva sa mi to často. Stále na niečo zabudnem, nespravím, nepripravím, nemám … Proste, vždy je tam “niečo” (moje prvé ja), čo som mohol, ale nespravil som. Rozhodol som sa spísať to, aby to (snáď) pomohlo aspoň jednému takému, ako som ja. Aj keď, určite tu na niečo zabudnem.

Povedal by som preto, že je nevyhnutné :

Ako konvertovať WGS-84 súradnice ?

V príklade si prepočítame súradnicu v decimálnom tvare, napríklad 48.2154. Oddelíme stupne 48° a zvyšok, 0.2154 vynásobíme 60timi. Čiže 0.2154 * 60. Výsledok, 12.924 sú minúty našej súradnice, tentoraz však už v tvare Deg° Min’ (stupne°minúty’) => 48° 12.924′. Ak však potrebujeme dostať súradnice v tvare Deg° Min’ Sec” (stupne°minúty’ sekundy”), pokračujeme rovnakým spôsobom ďalej. 48 a 12 oddelíme a zvyšok, 0.924 vynásobíme 60tim, čiže 0.924 * 60. Výsledok 55.44 už predstavuje sekundy našej súradnice => 48° 12′ 55.44”.

Ako "inštalovať" MapSource

Firma Garmin už tradične ku svojim GPS zariadeniam dodáva svoj free-software MapSource, ktorý slúží na prácu s mapami (upload, download), trackmi, POIs, cestami či užívateľskými waypointmi. Problém nastáva, ak si užívateľ z nejakého dôvodu potrebuje túto aplikáciu nainštalovať, no nemá zakúpené GPS zariadenie firmy Garmin, prípadne stratil, či poškodil pôvodné inštalačné CD (DVD). Našťastie však existuje spôsob, akotento problém vyriešiť.

Garmin OREGON a linux

Garmin oregonSpolunažívanie navigačných prístrojov od garminu a používateľov operačného systému GNU/Linux nebolo ideálne.
Hodne sa zmenilo a hlavne zjednodušilo s príchodom novej generácie prístrojov - Colorado, Oregon. Tieto navigačné prístroje sa operačnému systému hlásia ako zariadenia usb mass storage.

Stránky